BİR BAŞARI HİKAYESİ

Hakkımızda

Metrobor bir BOR Holding iştirakidir.

Peki Bor Holding kimdir?

Temelleri 2013 yılında Borlease Otomotiv ile atılan Bor Holding, bugün geldiği noktada otomotiv, sigorta ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteriyor. Filo kiralama sektörünün güçlü oyuncuları arasında yer alan Borlease Otomotiv, sektörün dinamiklerini tespit ederek müşterilerin ihtiyaçlarına doğru çözümler üretmeyi hedefliyor.
2015 yılında Metrobor Sigorta ile sigorta sektörüne ilk adımı atan Bor Holding, 2018 yılından itibaren hayata değer katan ürünleriyle sektördeki farkını ortaya koyan 177 yıllık köklü bir geçmişe sahip Magdeburger Sigorta ile tüm hedeflerini gerçekleştirerek geleceğe emin adımlarla ilerliyor.
2018 yılında faaliyet göstermeye başlayan yeni nesil teknoloji firması Tardigrad ile bilgi teknolojileri ve yazılım çözümleri alanında verim artırıcı projeler üreterek, gelişen teknolojilere ayak durmaya özen gösteriyor.
2019 yılında ise bünyesine kattığı SIXT rent a car bugün dünya çapında 110 ülkede, 2.100’ü aşkın şubesiyle faaliyet gösteriyor. 1912 yılında Almanya’nın Münih kentinde kurulan SIXT rent a car, premium kirala ekonomik öde mottosu ile müşterilerine birinci sınıf kiralama deneyimi sunuyor.
Bor Holding, eğitime sürdürülebilir desteklerini Gülümseten Yarınlar Atölyesi adlı sosyal sorumluluk projesi ile gerçekleştirirken, SIXT rent a car ve Magdeburger Sigorta’nın Süper Lig futbol kulübü sponsorluklarıyla da Türk sporuna katkı sağlıyor.

  • Misyon

    Etik ve evrensel değerlere bağlı, kurumsal prensiplerimiz çerçevesinde paydaşlarımıza ve toplumumuza sürdürülebilir değerler katmak.

  • Vizyon

    Holding çatısı altında Metrobor Sigorta’yı Türkiye ve uluslararası arenada referans gösterilecek bir güce ulaştırmak ve yenilikçi hizmetler sunmak.